تبلیغات
تخت گاز - BMW X6 ACTIVE HYBRID

BMW X6 ACTIVE HYBRID

چهارشنبه 3 شهریور 1389 ساعت 17 و 21 دقیقه و 39 ثانیه

نویسنده : فرشید


همانطور كه می دانید خودروهای suv خودروهایی هستند كه ارتفاع آنها از سطح زمین زیاد است.

این بار شركت خودرو سازی بی ام و نسل جدیدی از خودروها را وارد بازار كرده است كه مابین سواری و شاسی بلند می باشند و به خودروهای SAV معروف هستند.

 با چنین خودروهایی می توان لذت رانندگی با شاسی بلند و اسپرت را همزمان تجربه كرد.

 BMW X6 كه   به تازگی وارد كشورمان شده است دارای دو موتور بنزین سوز 4.4  و 3 لیتری با توان 400 و 300 اسب بخار موجود می باشد ولی شركت بی ام و برای شركت در مسابقه ی خودروهای سبز یك مدل هیبریدی (الكتریكی) آن را نیز تولید كرده است.

مدل هیبریدی آن شامل یك موتور 8 سیلندری با دو توربو شارجر می باشدكه 400 اسب بخار توان تولید می كند و دو موتور هماهنگ الكتریكی با توان تولید91 اسب بخارو 86 اسب بخار می باشد كه مجموعا این مدل 480 اسب بخار توان دارد.


در این خودرو از تكنولوژی بسیار بالایی استفاده شده است و دارای سیستم پیشرفته پارك خودرو می باشد كه دارای سنسور در نقاط كور خودرو و دوربین دنده عقب می باشد كه با چرخش فرمان موقیت خودرو را نشان می دهد.


صندوق عقب آن بسیار حجیم می باشد ولی با خواباندن صندلی های عقب می توان به حجمی برابر 1350 لیتر رسید.

این خودروی بسیار زیبا 2580 كیلوگرم وزن دارد و از قدرت خوب و شتاب عالی برخوردار است. سیستم تعلیق و هندلینگ بسیار پیشرفته دارد كه به هیچ وجه وزن سنگین آن در سر پیچ ها احساس نمی شود.
 

شتاب آن  بسیار شگفت انگیز است و 0 تا 100 آن در مدت زمان 5.6 ثانیه می باشد.دارای جعبه دنده 7 سرعته می باشد و مصرف شهری آن تنها 10.5 لیتر در 100 كیلومتر است.


سیتم امنیتی آن بسیار فوق العاده است ؛ شدت نور ترمزها در حالت معمولی پر نور است ولی در مواقع اضطراری طبق تشخیص سیستم ؛چراغ ترمزها مرتب روشن و خاموش می شوند تا راننده پشت سری به سرعت آگاه شود.


این خودرو دارای سیستم هوشمند SOS در هنگام حادثه و همچنین فاقد تایر زاپاس است ؛ زیرا هنگام پنچر شدن تایر نیز می توان به حركت ادامه داد.


دارای انواع سیتم ها نظیر ABS,EBD,ESP, DCS,... می باشد . بر روی فرمان آن كلید های متعددی برای كنترل سیستم صوتی و ارتباط تلفنی وجود دارد ؛ همچنین فرمان آن دارای پدال های كم و زیاد كردن دنده به شخیص راننده است.

حد اكثر سرعت این خودروی سنگین وزن 260 كیلومتر بر ساعت می باشد.
قیمت پایه خودرو در آلمان 90 هزار دلار است.

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -