تبلیغات
تخت گاز - خانواده لكسوس

خانواده لكسوس

سه شنبه 6 اردیبهشت 1390 ساعت 03 و 06 دقیقه و 54 ثانیه

نویسنده : فرشید
 لكسوس یكی از مطرح ترین كمپانی های خودرو سازی دنیا می باشد كه در ایران به عنوان یك خودرو سلطنتی شناخته شده و در حال رقابت با كمپانی های بزرگ همچون بنز و بی ان و می باشد.


در سال 1983 مدیر كمپانی تویوتا یك جلسه محرمانه را ترتیب داد و در آن این سوال را مطرح كرد كه آیا می توان دست به تولید خودرویی تفریحی و سلطنتی در سطح جهانی زد ؟ سپس این آرزو به حقیقت پیوست و كمپانی لكسوس فعالیتش را آغاز كرد.  ES350

این مدل بسیار زیبا و لوكس می باشد. داخل خودرو تركیبی از چرم بسیار زیبا و چوب می باشد كه  به این خودرو شكل و شمایلی سلطنتی می بخشد.


 این خودرو یك سدان بزرگ با حجم موتوری برابر 3456 سی سی می باشد كه قادر است در 6200 دور بر دقیقه 272 اسب بخار توان تولید كند.  جعبه دنده 6 سرعت اتوماتیك با قابلیت تعویض دستی و 6 سیلندر بودن موتوری كه 24 سوپاپ دارد حس راحتی و قدرت به راننده و سرنشینان می بخشد.


 این خودرو با وزن خالص 1645 كیلوگرم شتاب فوق العاده دارد و در 7 ثانیه از حالت سكون به 100 كیلومتربر ساعت می رسد.مخزن سوخت آن 70 لیتر است و مصرف تركیبی آن تقریبا 11 لیتر در هر 100 كبلومتر می باشد .

سایر امكانات :
 12 كیسه هوا ؛
abs,ebd,trc,hac,
سیستم بازو بست شدن درها و روشن شدن خودرو بدون كلید
تنظیم برقی غربیلك فرمان و مجهز به سنسور سرعت
سیستم صوتی همراه با نویگیشن و مانیتور لمسی
تنظیم صندلی های برقی مجهز به گرم كن و حافظه
آیینه های جانبی برقی ؛ پرده برقی شیشه عقب ؛شیشه های مجهز یه تكنولوژی دفع اشعه های مضر
چراغهای زنون مجهز به موتور و روشن و خاموش شدن به صورت اتوماتیك
 SC430

این مدل بسیار شیك و جوان پسند است و در حال حاضر نسبت به مدل های دیگر كمتر در خیابان ها دیده می شود . موتور بسیار قدرتمند با حجم 4300 سی سی دارد كه این خودروی 1742 كیلویی را  در مدت زمان 6 ثانیه به سرعت 100 می رساند.


همانند مدل قبلی جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیك دارد.8سیلندر بوده و 32 سوپاپ دارد.  در 5600 دور بر دقیقه 288 اسب بخار توان تولید می كند. مخزن سوخت آن 75 لیتر است كه مصرف تركیبی آن 11.5 در 100 كیلومتر می باشد.


سایر امكانات: سیستم صوتی پیشرفته با 9 بلنگو و بلوتوث؛ تلفن سرنشینان عقب ؛ دوربین دنده عقب؛ كیسه هوا برای راننده و سرنشینان و كیسه های جانبی ؛ چراغ های جلو زنون همراه با موتور و كاملا

اتوماتیك؛ چراخ های عقب ال ای دی ؛  تنظیم برقی صندلی ها با حافظه ؛  تنظیم برقی آیینه ها همراه با گرمكن  ؛ سقف جمع شونده آلومینیمیISC300


خودروی اسپرت 6 سیلندر می باشد و با موتور 3000 سی سی قادر است در 6200 دور بر دقیقه 228 اسب بخار توان تولید كند .

جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیك با قابلیت شیفت دستی و شتاب 0 تا 100 در مدت 8 ثانیه. 1750 كیلوگرم وزن دارد و نسبت به قدرت موتور؛ كمی آرام به نظر می رسد . حجم مخزن سوخت 65 لیتر می باشد .


سایر امكانات:
abs , ebd , trc,vsc
كنترل اتوماتیك تهویه همراه با فیلتر مخصوص برای سرنشینان .
كمبربند های پیش كشنده
سقف جمع شونده
چراغهای جلو و عقب به ترتیب زنون و ال ای دی با تكنولوژی چرخش و شستشوی اتوماتیك.....LS460L


خودرویی بسیار زیبا و شیك اما با قیمتی بالا . سدان مجلل و سلطنتی با موتور 4600 سی سی 8 سیلندر و 32 سوپاپ ؛ بسیار قدرتمند و سریع با امكانات خیره كننده .

دستیابی به توان 380 اسب بخار در 4600 دور بر دقیقه كه می توان گفت این خودرو رقیب سر سخت مشهورترین خودروهای دنیا از جمله بنز و بی ام و است .نمای عقب پانوراما همراه با مانیتور برای سرنشینان عقب. مصرف تركیبی 12 لیتر در هر 100كیلومتر  كه با توجه به قدرت و حجم این خودرو بسیار اقتصادی است.جعبه دنده 8 سرعته هوشمند تمام اتوماتیك دارد كه حس راحتی بسیار بالایی به سرنشینان می بخشد و سرعت آن  250 كیلومتر بر ساعت می باشد .سایر امكانات:
12 كیسه هوا ؛  سیستم قفل اتوماتیك درها توسط سنسور سرعت؛  تنظیم برقی فرمان ؛ صندلی ها ؛گودی كمر و آیینه های جانبی؛ سیستم صوتی با 19 بلندگو ؛ تلفن سرنشینان عقب ؛ سیستم نویگیشن با مانیتور 8 اینچی؛ پرده جانبی و عقب برقی ؛ سانروف  ؛  سنسور پارك عقب و جلو  ؛ سیستم اتوماتیك مكش درها ؛ برف پاك كن اتوماتیك همراه با سنسور سنجش باران ؛ كروز كنترل ؛ سیستم اتوماتیك پارك خودرو؛  سیستم هشدار دهنده ی باد لاستیك ... 
RX350


این مدل لكسوس؛ شاسی بلند می باشد كه از محبوبیت خاصی در میان مردم برخوردار است زیرا نسبت به امكانات و زیبایی ؛ قیمت مناسب و عادلانه ای دارد .

این خودرو از نظر كیفیت و امكانات از سایر اس یو وی های موجود در بازار مانند كیا موتور ؛هیوندا و ... بیشتر مورد توجه قرار گرفته است . این خودرو موتور 3460 سی سی دارد كه با دو دیفرانسیل بودن ؛ قدرت خود را اثبات می كند .


6 سیلندر همراه با 24 سوپاپ و جعبه دنده 6 سرعته تمام اتوماتیك با قابلیت تنظیم دستی. در 6200 دور بر دقیقه 275 اسب بخار توان تولید می كند و شتاب 0 تا 100 آن 7.5 ثانیه می باشد كه با توجه به وزن 1960 كیلویی كه دارد بسیار قدرتمند به نظر می رسد .


امكانات تفریحی و امنیتی همانند مدل های قبلی به علاوه یخچال ؛ سیستم پیشرفته پایداری و تعادل ؛ سیستم جمع شو اتوماتیك فرمان با حافظه ؛  سیستم ایمنی بسته شدن اتوماتیك درها در سرعت های بالا ...  


       دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 6 اردیبهشت 1390 ساعت 22 و 51 دقیقه و 50 ثانیه