تبلیغات
تخت گاز - Mercedes-Benz S600 2011

Mercedes-Benz S600 2011

دوشنبه 31 مرداد 1390 ساعت 13 و 33 دقیقه و 51 ثانیه

نویسنده : فرشیداین سری از خودروهای كمپانی مرسدس بنز بیشتر شكل و ظاهر تجملی تر به خود گرفته و علاوه بر قدرت فوق العاده خود دیگر جایی برای شكایت مشتریان باقی نگذاشته است .
این مدل با موتور 5.5 لیتری خود كه 12 سیلندر می باشد ؛ مجموعا با 48 سوپاپی كه دارد قادر است 510 اسب بخار توان بدست دهد و در دور موتور 1800-3500 قادر است گشتاوری حدود 612 نیوتن بر متر تولید كند كه بسیار شگفت انگیز و خارق العاده است .
شتاب 0 تا 100 این هیولای 12 سیلندر تنها در مدت 4.5 ثانیه می باشد كه با توجه  به جثه بزرگ و وزن خودرو غیر قابل تصور است .

موتور این مدل مجهز به توربو شارژر دو قلو می باشد كه  ابتدا دودهای خروجی از سوپاپ خروج دود را گرفته و طی چند مرحله عملیات فوق پیشرفته هوای حاصل و پاك را با شتاب زیاد به سیلندر تزریق كرده و این امر سبب قدرت فوق العاده این مدل شده است .

جعبه دنده 5 سرعته اتوماتیك همراه با سیستم تعویض دنده به طور دستی از روی فرمان  .

 جعبه دنده این مدل طوری طراحی شده   كه راننده قادر است حالت اسپورت یا معمولی تعویض دنده را انتخاب كرده و از رانندگی به سبك دلخواه لذت ببرد .


به این نكته باید توجه كرد كه حالت اسپورت باعث  افزایش سرعت حركت سیلندرها و به اصطلاح تخت گاز خوردن موتور می شود و به راننده احساس قدرت و حالتی متفاوت می بخشد .
سیستم های به كار رفته در كابین :


سیستم نویگیشن همراه با صفحه نمایش 8 اینچی وضوح بالا كه مجهز به هارد دیسك 40 گیگابایتی می باشد و قابلیت ذخیره اطلاعات و نقشه های مورد نظر را دارد .


 این صفحه نمایش فوق العاده و با كیفیت مجهز به سیستم تقسیم صفحه به طور 3 بعدی می باشد و قادر است به طور همزمان دو تصویر مجزا و تقكیك شده را به راننده و سرنشین جلو نمایش دهد .


 به طور مثال راننده نیاز به چك كردن نقشه سفر دارد و سرنشین جلو مایل است ویدیو مورد علاقه خود را تماشا كند و این سیستم فوق پیشرفته این مشكل را به آسانی برطرف كرده است .

سیستم روشن و خاموش شدن اتوماتیك چراغ های اصلی به همراه تنظیم ارتفاع اتوماتیك

 این سیستم با توجه به شرایط جوی و نور مورد نیاز و همچنین فاصله خودرو جلویی و خودروهای مقابل در سمت مخالف ؛ ارتفاع چراغ های اصلی را به بهترین شكل ممكن تنظیم كرده و نور كافی برای راننده را تامین خواهد كرد .
سیستم كروز كنترل هوشمند و اتوماتیك با قابلیت ترمز اتوماتیك و حركت مجدد .  این سیستم از طریق ماهواره یا همان  جی پی اس شروع به كار كرده و به طور كاملا اتوماتیك و دقیق سرعت لازم را با توجه به شرایط جاده و ترافیك موجود تنظیم می كند .

سیستم كنترل خروج ناگهانی خودرو از مسیر و یا منحرف شدن خودرو

 این سیستم از طریق دوربین تعبیه شده در پشت آیینه میانی خطوط  موجود در جاده و عرض جاده را به طور دقیق اندازه گیری كرده و هنگامی كه خودرو به دلیل خواب آلودگی راننده و یا سایر دلایل از مسیر خود منحرف شود ؛ به وسیله 3 ویبره تعبیه شده بر روی فرمان به راننده هشدار داده و سیستم ترمز را برای مدتی تنها به چرخ های عقب منتقل كرده تا از واژگونی احتمالی خودرو جلوگیری كند .


سیستم تشخیص نقطه كور و هشدار به راننده  

  وقتی  صحبت از خودروهای بزرگ چثه و سلطنتی می شود ؛ كنترل زوایای مختلف خودرو مشكل شده و خودرو می تواند نقاط  كور متعددی داشته باشد كه فاجعه آفرین بوده؛ اما سیستم های هوشمند و اتوماتیك این مشكل را نیز برطرف كرده اند .


 هنگامی كه وسیله نقلیه ای مانند موتور سیكلت در نقطه كور خودرو قرارگیرد ؛ این سیستم از طریق سنسورهای نصب شده در سرتاسر خودرو شروع به كار كرده و راننده را از وجود شی موجود آگاه می كند . هشدار این سیستم یا از طریق صوتی است یا از طریق نمایش مثلت خطر قرمز رنگ در گوشه آیینه جانبی.

سیستم هوشمند گرمكن صندلی و فرمان با توجه به شرایط آب و هوایی ؛
 
سیستم ماساژور صندلی های جلو همراه با تنظیم حالات مختلف (4عدد ماساژور در هر صندلی) ؛

  سقف پانورامیك همراه با سانروف جلو و عقب  ؛

 سیستم كنترل نویگیشن و سیستم صوتی از طریق كنسول میانی و فرمان ؛

 10عدد ایربگ معمولی و پرده ای ؛

 صندلی های روكش چرم مرغوب دست ساز ؛

سیتم  دید در شب از طریق دوربین های مجهز و پیشرفته و نمایش تصویر و اشیا به طور سیاه و سفید .
 
سیستم های امنیتی شامل : سیستم ترمز ضد قفل و پیشرفته مخصوص كمپانی مرسدس بنز ؛ سیستم كنترل كشش و استقامت ؛ سیستم كنترل لغزش ؛ سیستم كنترل اتوماتیك تعادل خودرو و بالانس آن به طور دقیق سر پیچ های تند و ...
 دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -