تبلیغات
تخت گاز - دو فرانسوی اصیل

دو فرانسوی اصیل

دوشنبه 28 شهریور 1390 ساعت 03 و 28 دقیقه و 46 ثانیه

نویسنده : فرشید


محصولات جدید از كمپانی معتبر و خوشنام رنو در آستانه ورود به كشورمان می باشند .

 نام كمپانی سازنده همیشه در ذهن خریداران بوده و خواهد بود و همین امر سبب شده كه در خرید خودروهای كره ای اندكی مردد باشید و مدام از خود بپرسید كه آیا ارزش دارد چنین مبلغ نسبتا زیادی صرف خرید خودروهای كیا موتورز و یا هیوندا شود ؟
دیگر جای هیچ شك و تردیدی نیست . نام رنو باز هم بر سر زبان ها خواهد افتاد .
محصولات این كمپانی بار دیگر امكانات , استاندارد , طراحی زیبا و منحصر به فرد فرانسوی و اصیل خود را به رخ خواهند كشید .


در این پست به بررسی  Fluence  و Laguna Coupe می پردازیم .

Renault  Fluenceخودرویی كاملا خانوادگی و تمام عیار . به راحتی سراتو , اپتیما و یا حتی برخی مدل های تویوتا . این مدل دارای موتوری به حجم 2000 سی سی می باشد كه از تكنولوژی پیشرفته برخوردار بوده و قادر است 148 اسب بخار توان به دست دهد .موتوری 4 سیلندر و 16 سوپاپ كه با وجود قدرتی بودنش بسیار آرام و بی سروصداست . جعبه دنده های موجود عبارتند از : 4 سرعته اتوماتیك , 5 سرعته و 6 سرعته دستی و مدل CVT  . به احتمال زیاد در كشورمان تنها شاهد مدل ‍CVT آن خواهیم بود .
طراحی فوق العاده و زیبا , نظر هر كسی را به خود جلب می كند . در این مدل دیگر صحبتی از یك خودرو خانوادگی كسل كننده نیست بلكه خودرویی آرام و نرم در عین حال اسپورت و مدرن را تجربه خواهید كرد . جعبه دنده CVT  در این مدل این امكان را در اختیار راننده قرار می دهد كه تنها در مدت زمان 10 ثانیه از حالت سكون به 100 كیلومتر بر ساعت برسد .
كابین خودرو همانند مگان جدید البته با اندكی تفاوت است و مخزن سوخت این مدل 60 لیتر بوده كه مصرف تركیبی آن تنها 7.6 لیتر در هر 100 كیلومتر می باشد .


سایر امكانات :

 سیستم تهویه هوا دو گانه همراه با كانال خروجی هوا برای سرنشینان عقب

ایربگ سرنشینان و ایربگ های پرده ای

آیینه دید عقب الكتروكروم و مانع از خیره شدن چشم

سانروف برقی

سنسور سنجش باران و سنسورهای مربوط به روشن و خاموش شدن اتوماتیك

چراغ های اصلی


سیستم هدایت پارك خودرو

سیستم مانیتورینگ فشار باد لاستیك

سیستم كنترل استقامت الكترونیكیبه طور كل این مدل , خودرویی كم مصرف , خانوادگی و در عین حال زیبا و جادار است كه گفته می شود با قیمتی باور نكردنی و مناسب عرضه خواهد شد . شاید پایانی برای خودروهای كره ای و یا حتی شكستی بزرگتر برای همشهری خودش 407  .
Renault  Laguna Coupeتجربه رانندگی با خودروهای لوكس و دو درب مانند بی ان و , مرسدس بنز و  یا حتی لكسوس اندكی غیر ممكن و پر خرج بوده و علت آن هم خانوادگی نبودن آن در مقابل قیمت بالای این دسته از خودروها می باشد . اولین بار پس از ورود هیوندا كوپه , طرفداران این دسته از خودروها قادر بودند تنها با 40 میلیون تومان صاحب خودرویی قدرتمند و شیك به حجم موتور 2700 سی سی شوند . پس از آن كمپانی هیوندا با عرضه جنسیس كوپه با موتوری به حجم 3800 سی سی كه توانی حدود 306 اسب بخار داشت  , توانست به اثبات برساند كه همه چیز بی ان و نیست .
اما آیا خودرویی فرانسوی با طراحی فوق العاده زیبا و اروپایی خود قادر است جنسیس كوپه را كنار بزند و رقیبی جدی برای كوپه های آلمانی شود؟
لاگونا  موتوری به حجم 3500 سی سی دارد كه 6 سیلندر بوده و با تكیه بر 24 سوپاپ خود قادر است توانی حدود 250 اسب بخار تولید كند . لاگونا طراحی بسیار زیبا و حیرت انگیزی دارد و از نمای پشت شبیه به برخی مدل های جگوار بوده . نمای جلو آن و خصوصا چراغ ها و  درب كشیده و طویل موتور شبیه به لكسوس می باشد . جعبه دنده به كار رفته در این مدل 6 سرعته اتوماتیك می باشد و شتاب 0 تا 100 آن تنها در 7 ثانیه خواهد بود . مصرف سوخت تركیبی این مدل 10 لیتر در هر 100 كیلومتر است .یكی از سیستم های مهم به كار رفته در این مدل  , سیستم كنترل زاویه 4 چرخ می باشد . زمانی كه سرعت خودرو كمتر از  37 mph باشد  , برفرض مثال با چرخاندن فرمان به سمت راست , چرخ های عقب اندكی به سمت چپ میچرخند و همین امر سبب سهولت به هنگام  دور زدن خواهد شد . اما اگر سرعت بیشتر از 37 mph باشد  , با چرخاندن فرمان به سمت راست , چرخ های عقب نیز با زاویه كمی به همان سمت چرخانده شده و این امر سبب استقامت بیشتر خودرو در شرایط خاص جاده و آب و هوایی خصوصا بادهای تند خواهد شد .


 این سیستم نیز از طریق كامپیوتر مركزی به سیستم ABS  و ESC متصل بوده و شرایط خاص را به طور هوشمند تشخیص داده و با توجه به ترمز ناگهانی  , به طور سریع زاویه چرخ های عقب را تغیر داده كه موجب استقامت و پایداری هرچه بیشتر خودرو شده و از واژگونی آن جلوگیری می كند .


سایر امكانات :

سیستم كنترل تهویه هوا

كروز كنترل هوشمند همراه با دكمه محدود كننده سرعت بر روی فرمان

سیستم ورود و استارت بدون كلید

ABS و EBD

سیستم كنترل كشش و سیستم كنترل استقامت

سیستم CSV

سیستم  الكترونیكی افزایش  قدرت فرمان

پشت سری های فعال هنگام تصادف  ,  ایربگ های  سرنشینان و پرده ای .لاگونا با قیمتی حدود 60 تا 65 میلیون تومان عرضه خواهد شد و با توجه به مشخصات فنی و امكانات امنیتی  نمی تواند پایانی برای جنسیس كوپه باشد . بنابراین لاگونا را تنها می توان در حد جنسیس دانست شاید كمتر ولی نه بیشتر .
 این را هم نباید فراموش كرد كه شكل ظاهری ,  طراحی مهندسی و اروپایی لاگونا در رده اول قرار خواهد گرفت .دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: دوشنبه 28 شهریور 1390 ساعت 10 و 56 دقیقه و 31 ثانیه