تبلیغات
تخت گاز - (Hyundai Azera 2012 (Grandeure

(Hyundai Azera 2012 (Grandeure

دوشنبه 23 آبان 1390 ساعت 20 و 39 دقیقه و 44 ثانیه

نویسنده : فرشید

یكی از خودروهای بسیار هوشمند و پرطرفدار كمپانی هیوندا ؛ آزرا نام دارد كه در چند سال اخیر این امر را ثابت كرده و با امكانات و تكنولوژی فوق العاده به رقابت با خودروهای رده خود پرداخته و از جهات مخلتف پیروز شده است .

با ورود آزرا به بازار كشور عصر تازه ای از خودروهای مدرن و تجملی آغاز گردید و استقبال نسبتا خوب از این دسته خودرو سبب تغییر و تحولی چشم گیر در بازار خودرو كشور گردید ؛ به طوریكه امروزه شاهد مدل های متنوعی از كمپانی های كره ای هستیم .

نسل اولیه این خودرو با موتوری به حجم 3342 سی سی كه 6 سیلندر V شكل می باشد با 24 سوپاپ رونمایی و عرضه شد . جعبه دنده به كار رفته در این مدل 5 سرعته اتوماتیك با قابلیت تعویض دستی و از نسل تیپ ترونیك می باشد . این مدل قادر به تولید قدرتی معادل با 235 اسب بخار در دور موتور 6000 بوده  و شتاب 0 تا 100 كیلومتر آن حدود 7.5 ثانیه می باشد .
عامل اصلی موفقیت این خودرو در بدو ورود به كشور دارا بودن 12 ایربگ و امكانات مدرن و پركاربرد می باشد .


در طی چند سال اخیر تغییر چندانی در ظاهر و مشخصات فنی این مدل نشد ؛ اما مدل 2011 آن با اندكی تغیرات ظاهری و امكانات ؛ به بازار خودرو عرضه شد كه به دلیل شباهت زیاد با مدل های قبلی استقبال خوبی از آن به عمل نیامد .


سرانجام مدل 2012 و كاملا متفاوت آزرا روانه بازار می شود . طراحی بدنه فوق العاده زیبا و عضلانی . از نمای جلو تقریبا شبیه به جنسیس و سنتنیال می باشد و نمای عقب آن بسیار متفاوت و خوش فرم است .  نمای كلی بدنه و خطوط و زوایای به كار رفته در آن شبیه به سوناتا 2011 می باشد .
در 2 مدل 3.3 لیتری و 3.8 لیتری عرضه می شود كه به ترتیب قادر به تولید  توان 260  و 305 اسب بخار می باشند . هر دو مدل 6 سیلندر بوده و جعبه دنده به كار رفته 6 سرعته اتوماتیك می باشد .
كابین خودرو و كنسول جلو شبیه به سوناتای  جدید می باشد و تركیب رنگ منحصر به فرد و طراحی فوق العاده كابین ؛  حسی لوكس و سلطنتی به سرنشینان می بخشد .در حال حاضر قیمت این مدل حدود 90 میلیون تومان می باشد . 


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -